ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4322038
*
nr 432 2038
Spegel
sengustaviansk, 1800-tal, förgylld, höjd: 186
Utrop:
1.500 kr
Såld:
12.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 20:32:04
1
1.000 kr
7/10 14:22:06
2
3.100 kr
8/10 15:30:49
2
4.100 kr
9/10 09:49:41
3
1.200 kr
9/10 12:14:55
4
1.400 kr
9/10 12:15:19
4
1.600 kr
9/10 12:15:51
4
1.800 kr
9/10 12:52:02
2
4.200 kr
9/10 13:24:57
5
2.300 kr
9/10 13:25:37
5
2.700 kr
9/10 13:26:22
5
2.900 kr
9/10 14:40:29
6
3.500 kr
9/10 14:41:25
6
3.800 kr
9/10 15:26:28
7
9.000 kr
9/10 15:36:16
8
Vinnande bud
9/10 15:57:42
7
10.500 kr
9/10 15:58:20
7
11.000 kr
9/10 15:59:20
7
11.500 kr
9/10 16:00:03
7
12.000 kr
9/10 16:00:43
7
12.500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene sengustaviansk spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 432 2038
Spegel
sengustaviansk, 1800-tal, förgylld, höjd: 186
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 12.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 20:32:04 | 1 | 1.000 kr |
7/10 14:22:06 | 2 | 3.100 kr |
8/10 15:30:49 | 2 | 4.100 kr |
9/10 09:49:41 | 3 | 1.200 kr |
9/10 12:14:55 | 4 | 1.400 kr |
9/10 12:15:19 | 4 | 1.600 kr |
9/10 12:15:51 | 4 | 1.800 kr |
9/10 12:52:02 | 2 | 4.200 kr |
9/10 13:24:57 | 5 | 2.300 kr |
9/10 13:25:37 | 5 | 2.700 kr |
9/10 13:26:22 | 5 | 2.900 kr |
9/10 14:40:29 | 6 | 3.500 kr |
9/10 14:41:25 | 6 | 3.800 kr |
9/10 15:26:28 | 7 | 9.000 kr |
9/10 15:36:16 | 8 | Vinnande bud |
9/10 15:57:42 | 7 | 10.500 kr |
9/10 15:58:20 | 7 | 11.000 kr |
9/10 15:59:20 | 7 | 11.500 kr |
9/10 16:00:03 | 7 | 12.000 kr |
9/10 16:00:43 | 7 | 12.500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene sengustaviansk spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45